יש מקום להרמת כוסית - מתי ולמה?

  • עמוד הבית
  • Asset 11
  • בלוג
  • Asset 11
  • יש מקום להרמת כוסית – מתי ולמה?
מאת: צוות האתר

תאריך: 23 פברואר 2019

חגים ומועדים, הצלחת עסקיות, סיכומים תקופתיים וחגיגות יום הולדת לחברה ולעובדים – זה הזמן להרים כוסית לחיים…

תחום שימור העובדים זכה להפוך לרב משמעות בארגונים קטנים כגדולים, וזאת מתוך ההבנה כי עובד מרוצה הוא משווק טוב יותר של הארגון,
תפוקותיו גדלות ועלויות האחזקה והשימוש של עובד קיים וטוב נמוכות לאין ערוך מעלויות הגיוס וההכשרה של עובד חדש תחתיו.

הסוציולוגיה הארגונית מראה בכל מחקר כי דווקא נושא השכר של העובדים אינו תופס את המקום הראשון בשביעות רצונם כפי שנהוג לחשוב (למעשה הוא ממוקם רק במקום השלישי…) ותחושות שייכות, סיפוק וביטחון קודמות לו. אחת הדרכים ליצור תרבות ארגונית פתוחה, נעימה ולהעניק לעובד תחושת ערך וקשר בלתי אמצעי אך מחייב כלפי הארגון היא באמצעות קיום אירועי חברה – ארגונים וחברות רבות מקיימות אירועי ענק שנתיים ואפילו חצי שנתיים, אולם ניתן לשלב בנוסף לכך (או במקום, תלוי בהיקף ובאופי הארגון) אירועים קטנים, יומיומיים, המצביעים על תשומת לב.

הרמת כוסית – אירוע חגיגי למועדים מיוחדים
הרמת כוסית הוא אירוע שאינו מחייב הפקה מורכבת בהכרח והוצאות גדולות, ויכול לייצר תחושת אינטימיות, הוקרה וחיבור בין העובד לארגון ולהנהלה. מרבית הארגונים נוהגים לערוך הרמת כוסית בפתיחת שנה חדשה, בסמיכות לראש השנה, במטרה לאחל לעובדים חג שמח, אלא שישנן הזדמנויות רבות נוספות למפגש מסוג זה:

  • חגים ומועדים – רצוי וכדאי לערוך הרמת כוסית ומפגש חברתי קצר בסמיכות לכל חג וחג. ניתן להתאים את הכיבוד, התפאורה ולעתים חלוקת שי לעובדים על פי רוח החג. בחנוכה ניתן לקבוע הרמת כוסית המשולבת עם הדלקת נרות חנוכה בשעות אחר הצהריים ולשלב מגשי אירוח של סופגניות ולביבות; בט"ו בשבט לערוך פריסת פירות יבשים משובחים לצד יין טוב ובפורים ליצור רגע היתולי, "שבירת קרח" באמצעות אביזרים, מסיכות וכדומה לצד כיבוד מתאים (אף אחד לא באמת אוהב אזני המן, כדאי שתדאגו גם לאופציה נוספת 🙂
  • הצלחות עסקיות – ארגונים חווים לאורך השנה עליות ומורדות, אולם על מנת להעצים הצלחות כדאי להקדיש רגע ולציין אותן באופן חגיגי. גייסתם לקוח חדש ומשמעותי? סגרתם חוזה חדש? הצלחתם מעל המשוער בפרויקט? הקדישו מספר רגעים מתוך יום העבודה, כנסו את העובדים, הרימו כוסית לכבוד ההצלחה והוקירו את תרומתם לה. ההשקעה המזערית תביא את העובדים לתחושה טובה ולמוטיבציה להמשיך ולהצליח.
  • סיכומים תקופתיים – כל חברה וכל ארגון נוהג לסכם את פעילותו מעת לעת ועל פי פרמטרים שונים. מרבית העסקים נוהגים ליצור סיכום בסיומה של שנה אזרחית, אולם קיימים סיכומי ביניים נוספים דוגמת סיכום רבעוני, חודשי, חצי שנתי או ביחידות זמן אחרות. הקפידו על קיום ישיבות סיכום חגיגיות בהן יוצג המידע לעובדים בשקיפות והבנה, ישולבו יעדים ומסקנות והוקרה על הפעילות שבוצעה במסגרת הזמן הקצובה.
  • יום הולדת לחברה – לכל ארגון ישנו תאריך ההשקה והיציאה לדרך. אל תקברו את התאריך החשוב הזה ברישומים, הפכו את עובדיכם לשותפים לתשוקה, לעשייה ולחיבור הארגוני.

 

אצטדיון סמי עופר – מקום מושלם לאירוע הרמת כוסית!
נקודות ציון הן רק דוגמאות שהנן חלק בלתי נפרד מחיי עסקים וארגונים, ובאמצעות אירועים עסקיים קטנים ואינטימיים, ערבי הרמת כוסית, ערבי גיבוש ופנאי ואפילו ישיבות קונספט מושקעות ומפנקות בכיבוד ובשי לעובדים, ניתן להעצים את שביעות הרצון של העובדים ולייצר מערך שימור עובדים מוצלח. אצטדיון סמי עופר בחיפה מעמיד לרשותכם מגוון חללים ומתחמי אירוח יוקרתיים לצד מבחר חדרי ישיבות VIP מרשימים בהם תוכלו לקיים ולערוך אירוע הרמת כוסית חגיגי ומפנק במיוחד לצוות החברה, העסק או הארגון באווירה חווייתית יוצאת דופן שתעורר הרבה רגש ושמחה באירוע שייחקק היטב ולטובה בזיכרון של כולם.

מומלץ בנוסף